Fico podozrenie nevyvrátil

Autor: Vladimír Hudák | 23.2.2019 o 9:18 | Karma článku: 5,62 | Prečítané:  2325x

Expremiér Robert Fico žiada ospravedlnenie od všetkých, čo písali, že v roku 2012 telefonoval s mafiánom a kokaínovým pašerákom Vadalom. Za dva dni získal dôkaz, že to nie je pravda. 

„Taliansky národný prokurátor a kalábrijský regionálny prokurátor kategoricky potvrdili a vylúčili, že by kalábrijská prokuratúra mala akúkoľvek informáciu o telefonáte pána Vadalu s Robertom Ficom," citoval z údajnej diplomatickej komunikácie medzi ministerstvom zahraničia a talianskymi prokurátormi slovenský expremiér. Zdôrazňujem údajnej diplomatickej komunikácie, lebo Fico ju odmietol ukázať a dať k dispozícii ako corpus delicti svedčiaci v jeho prospech. Otázne je prečo, keď ide o tak dôležitý dôkaz jeho neviny, ktorý mu talianska prokuratúra predsa musela dávať s vedomím, že tým chce na verejnosti preukázať svoju bezúhonnosť?

Osobne Ficovi neverím ani slovo. Myslím si, že talianska prokuratúra by sa z Fica neposrala a nestála v pozore, aby splnila jeho želania. Na rozdiel od našej, ktorá ešte len zvažuje, či sa telefonátom medzi bývalým premiérom a talianskym podnikateľom s väzbami na kalábrijský gang 'Ndrangheta Antoninom Vadalom bude zaoberať.

Aj talianska investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola spochybnila  informáciu Fica a ministerstva, že im oficiálne, takým spôsobom, aby sa to dalo zverejniť, odpovedali z talianskej prokuratúry.„Ak je telefonát súčasťou vyšetrovacích spisov prokuratúry v Reggio Calabria, prokurátor nemôže oficiálne povedať nič – ani premiérovi,“ povedala. Takéto veci sa podľa nej nehovoria domácim talianskym vládam, nieto ešte nejakej zahraničnej. Práve na to som myslel, keď som počúval vyjadrenie expremiéra v televízii. No Fico je Fico. Aspoň on si to myslí. A podľa toho koná. Pamätáte sa ako pred časom bleskovo získal potvrdenie,že on ani jeho žena nevlastnia v Belize účet ani schránkovú firmu? Tiež to bola záhada, ako sa mu to podarilo nie len tak rýchlo, ale aj napriek tomu, že daňový raj - Belize -  nespolupracuje s inými vládami pri poskytovaní daňových informácií.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?