Špeciálny špeciálny prokurátor

Autor: Vladimír Hudák | 20.2.2019 o 15:42 | Karma článku: 3,78 | Prečítané:  1560x

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik má roky v prenájme mestský byt, Team Vallo hovorí, že tieto byty sú pre chudobných. Takže bude asi všetko v poriadku.

Veď nie tak dávno, v roku 2017, si musel požičať od brata vyše 200 000 eur. V hotovosti. Ktovie prečo? (Podobná „pôžička“ stála svojho času Čechách premiérske kreslo Stanislava Grossa.) A potom ich zaniesol do banky. Banka operáciu nahlásila polícii, ktorá to však vtedy nevyšetrovala. Teraz sa situácia trochu zmenila a špeciálny prokurátor sa hnevá. Chce siahuť ktosi vari na jeho česť? „Je to ďalší bezprecedentný únik bankového tajomstva zneužitý na diskreditáciu špeciálneho prokurátora, preto špeciálny prokurátor aj v kontexte úmyselne vymyslenými podozreniami zváži možné trestnoprávne zákonné prostriedky,povedala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry.

Šéf špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik naozaj vyzerá byť chudobný. Chudobný duchom. A právom preto bude jeho aj kráľovstvo nebeské, lebo neublížil nikomu. A odpustil aj hriešnikom. Sú na to dôkazy.

Špeciálnej prokuratúre sa pod jeho vedením- od roku 2004 -nepodarilo vyriešiť ani jednu väčšiu kauzu korupcie v politike! Ba naopak, v tej najväčšej, známej ako Gorila, dokonca hádzal polená pod nohy vyšetrovateľom. Za účinnej pomoci dnes už bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Snažili sa tak veľmi, až sa šéf vyšetrovateľov nasral a radšej odišiel. No novinárom povedal, že jeho najväčším problémom od začiatku do konca bol práve špeciálny prokurátor Kováčik. Nedovolil jeho tímu preverovať majetkové pomery podozrivých, prekážalo mu, že vyšetrovatelia robia výsluchy príliš zoširoka, že ich zaujíma aj priebeh privatizácie a podobne. Keď oznámil nadriadeným, že má pripravené predvolanie na výsluch svedka Roberta Fica, Kováčik vydal záväzný pokyn, ktorým zablokoval všetky plánované výsluchy. Pritom Fico je stále podozrivý, že s šéfom Penty Jaroslavom Haščákom dohováral byte na Vazovovej ulici nelegálne kšefty týkajúce sa financovania strany.

Kováčikov dlhoročný nadriadený, generálny prokurátor Dobroslav Trnka, ktorého, ako sa dnes ukazuje riadil,korumpoval a asi aj vydieral podnikateľ z mafiánskych zoznamov Marian Kočner,  musel byť spokojný. Lebo s takým špeciálnym prokurátorom bolo isté, že vyšetrovanie Gorily zaručene povedie odnikiaľ nikam. A on bude môcť behať s údajne nejestvujúcimi nahrávkami odposluchov z Gorily po svojich „kamarátoch“ a púšťať im úryvky, aby vedeli, čo má v rukách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?