Prečo ma Núňez vytočil

Autor: Vladimír Hudák | 16.1.2019 o 12:28 | (upravené 16.1.2019 o 12:54) Karma článku: 6,66 | Prečítané:  2666x

Po prečítaní rozhovoru s Petrom Núňezom, režisérom, producentom a majiteľom produkčnej firmy NUNEZ NFE, ktorá pre RTVS vyrába program Najväčší Slovák, ale napríklad aj súťaž Päť proti piatim som na fb napísal, že je blb.

To, čo ma tak nasrdilo, nebola priblblá súťaž o Najväčšieho Slováka, ani jeho slová, že prvá desiatka ankety je „očakávateľná a reprezentatívna“ a že „v nej nie sú účelové osoby a exoti“. Nasrdilo ma jeho označenie atentátu na Reinharda Heydricha za teroristický čin.

Gabčík je možno jasne pozitívnym hrdinom pre nás dvoch. No je takisto veľmi rozporuplná osobnosť. Svojím teroristickým aktom voči Heydrichovi spustil vlnu extrémneho teroru zo strany Nemcov.“ Dobre, je to jeho názor. Ja mám iný. A verím, že nie som sám.

Povedať o čine, ktorý považuje väčšina historikov na svete za jeden z najvýznamnejších odbojárskych činov počas celej II. svetovej vojny, že je to teroristický akt, môže podľa mňa len somár alebo neonacista. A to prosím vraj pán Núňezštudoval dejepis!

Viem, že exaktná definícia terorizmu s ktorou by súhlasili všetci nejestvuje. No aspoň aká taká zhoda jestvuje. Nešlo predsa o útok na bezzbranné civilné obyvateľstvo. Išlo o predstaviteľa krvavej represívnej okupačnej armády. Ozbrojeného nacistického generála v rovnošate. Útočníci boli vojaci okupovaného štátu a konali na základe rozkazu.

A čo asi bolo potom podľa pána Núňeza SNP? Tiež teroristickým aktom? A my ten teroristický čin oslavujeme! Dokonca je deň jeho vypuknutia štátnym sviatkom… Ale dosť irónie. Likvidácia Heydricha bola podľa mňakonvenčnou vojenskou operáciou. Nie aktom terorizmu.Terorizmus je všade vnímaný ako vraždenie nevinných a vyvolanie atmosféry strachu. Ak si pán Núňez naozaj myslí, že atentát na Heydricha bol teroristický čin, jeho intelekt nemá na viac než na Päť proti piatim.

Na záver ešte slávna veta z filmu Vyšší princíp:„Vražda na tyranovi není zločin.“ Ani teroristický čin!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?