Bol či nebol Ježiš je fuk

Autor: Vladimír Hudák | 24.12.2018 o 8:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4350x

Tak, a je to tu. Po dňoch vianočného ošiaľu máme štedrý deň. Začiatok najväčších, ale aj najbláznivejších sviatkov roka. Ale čože to vlastne celý, najmä ale kresťanský svet oslavuje? 

Polnočná omša odštartuje oslavu príchodu Ježiša Krista. Vraj Boh sa stal človekom, aby sa človek stal Bohom. Ak pominiem tento nezmysel, pripomínajúci mi rozprávku o kocúrovi v čižmách, i fakt, že dávno pred kresťanmi tu boli v tomto čase pohanské kulty zomierajúcich a rodiacich sa bohov, veľmi otázna je aj existencia samotného Ježiša Krista. Zatiaľ ju totiž nepotvrdil ani jeden jediný relevantný archeologický dôkaz. Väčšina biblistov sa napriek tomu  zhoduje, že išlo o skutočnú historickú osobu. Niektorí si myslia, že ide možno ani nie jednu, ale viac osôb, ktoré sa v legendách neskôr zlúčili do jednej postavy. No nájdu sa aj takí, čo existenciu kľúčovej postavy katolíckej viery popierajú. A ich rady sa rozrastajú. 
Napríklad podľa inžiniera NASA a spisovateľa Michaela Paulkovicha je Ježiš len obyčajná legenda, mytologická postava, ktorá nikdy nechodila po zemi. „Ježiš nikdy neexistoval,“ tvrdí v knihe No Meek Messiah v ktorej sumarizuje výsledky svojho  dlhoročného štúdia textov z obdobia, v ktorom mal Ježiš Nazaretský žiť. Ak by Ježiš skutočne existoval, o jeho skutkoch, Bibliou prezentovaných zázrakoch, o ukrižovaní a zmŕtvychvstaní by písali všetci vtedajší autori. Myslí si, že je nepravdepodobné, že keby Ježiš žil a vykonával zázraky, ktoré si medzi ľudom získali veľkú popularitu, aby o ňom nenapísal ani jeden vtedajší historik. To ho donútilo prísť k záveru, že Kristus je mýtická postava. 
Domnieva sa, že Ježiša si v skutočnosti kresťania vykonštruovali. Len preto, aby mali niekoho, dáku modlu, ktorú by mohli uctievať. Podľa neho je  Ježiš „inštitucionálnym“ výmyslom a nie autentickou osobou. 
Podobne ako Paulkovich aj ďalší bádatelia, tvrdiaci, že Ježiš v skutočnosti nejestvoval, sa odvolávajú na absenciu historických záznamov a odkazov, ktoré by dokazovali jeho existenciu ako reálnej historickej osoby. 
Asi najznámejším odporcom existencie Ježiša Krista bol taliansky bádateľ Luigi Cascioli, ktorý zomrel v roku 2010. Vo svojom diele La Favola di Cristo, čiže Mýtus o Kristovi, tvrdí, že Ježiš nie je nič iné než vymyslená konštrukcia vytvorená falzifikátormi v 2. storočí. Cascioli dokonca obvinil predstaviteľov katolíckej cirkvi zo „šírenia falošných faktov vydávaných za pravdu“ a od roku 2002 viedol s katolíckou cirkvou neúspešný súdny spor pre zneužívanie dôvery ľudí. 
Popieranie existencie ústrednej postavy kresťanstva, akokoľvek logické, nič nezmení v najbližších rokoch na oslavách Vianoc. Lebo je to predovšetkým biznis. Obrovský nekresťanský kšeft. Tržby obchodníkov rastú rok čo rok naprieč všetkými odvetviami. Čím ďalej tým menej patria Vianoce cirkvi. Okrem tej polnočnej omše, na ktorej skomercinalizovanie asi ešte len príde. Verím, hoci som ateista. Predstavujem si stánky s vareným vínom, medovinou, kapustnicou, údeným s čerstvo nastrúhaným chrenom hneď vedľa kostola.Však je už po pôste a hneď začerstva možno poklebetiť o darčekoch.
Bol či nebol Ježiš je fuk. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská sa priznala k svojej trestnej činnosti, vypovedá na NAKA v Nitre

Počas akcie Víchrica zadržali podnikateľa Zoroslava Kollára aj piatich sudcov.

Cynická obluda

Ústupok vlastencom

Ministerstvo financií v poslednej chvíli zmenilo svoj názor na pripravovaný zákaz domáceho pálenia.


Už ste čítali?