Penta, Smer a Gorila

Autor: Vladimír Hudák | 8.12.2018 o 14:55 | Karma článku: 4,00 | Prečítané:  1678x

Penta  napísala na Úrad špeciálnej prokuratúry list, v ktorom žiada, aby sa nahrávkami z bytu na Vazovovej ulici v Bratislave nezaoberali. Potešilo by to aj predsedu Smeru.  

 

„My sa len odvolávame na platný právny stav a vzhľadom k tomu, že sa s témou nahrávky minimálne od utorka intenzívne mediálne manipuluje, považujeme v tejto hystérii za relevantné pripomenúť príslušným orgánom, aký ten platný právny stav je,“ povedal Martin Danko z Penty, ktorá žiada zničiť objavené nahrávky Gorily. No, keby v tomto štáte platil naozaj právny stav, Dankov šéf Jaroslav Haščák a ďalší účinkujúci z Gorily by mali už za sebou možno polovicu trestu za mrežami. Vrátane posledného ešte aktívneho politika spomínaného v spise - poslanca Roberta Fica. Lenže v tomto štáte platia zákony len pre chudobu a pár mafiánov. Aspoň zatiaľ. Členovia organizovaných zločineckých skupín, ktoré sa tvária ako politické strany a dopúšťajú sa tých najťažších zločinov, spravodlivosti unikajú. Buď si ju kúpia, alebo ju rovno riadia. A trvá to už roky. 

Český prezident Miloš Zeman pred časom spomenul, že vládu možno odstrániť len dvomi spôsobmi. Kalašnikovom alebo voľbami, pričom zdôraznil, že voľby sú demokratický spôsob. Lenže ako povedal  už v roku 2006 práve Jaroslav Haščák„Demokracia je na hovno systém. Volič nič o ničom nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch." A podľa mňa sa ani veľmi nemýlil. Aby si zabezpečili, čo najväčší pokoj pri postupnej privatizácii Slovenska, kúpili si pentáci pre istotu aj väčšinu relevantných médií. Ako priznal Haščákov spoločník Marek Dospiva médiá  sú pre nich akýmsi „atómovým kufríkom“.„Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. To, že vlastníme médiá, nám dáva istotu, že pre kohokoľvek bude horšie nás iracionálne napádať.“Penta  si teda kúpila noviny  a časopisy len preto, aby jej slúžili ako obranný štít. Podobnú filozofiu má aj vládna koalícia, najmä SNS a Smer, snažiaca sa čo najviac ovládnuť verejnoprávne médiá.

No aj kýbel hovien sa raz naplní a začne pretekať. A zdá sa, že ten čas nastáva. „Hovná“ sa objavili na uliciach a námestiach. A nedali sa len tak spláchnuť.

Teraz, keď sa situácia možno začína trochu meniť, začínajú niektorí srať bobky. A hneď sa rovno vyhrážajú. Médiá možno majú, povymieňali „neposlušných“ riaditeľov, šéfredaktorov i niektorých redaktorov, no sociálne siete ovládnuť nedokážu. Žiadajú preto skoncovať s anonymitou na sociálnych sieťach. Nebudú si podľa Fica občania len tak písať na facebooku čo si myslia. Ako povedal „ak necháme toto tak, tak túto krajinu pripravujeme ne chaos a násilie“. Na sneme vyzval členov strany odpovedať na každý útok proti nim. Neobišiel ani prebudenú Gorilu. O svojej účasti však skromne pomlčal. Proste Fico sa snažil aby opäť platilo ako za predchádzajúceho režimu  - nemysli, keď myslíš, tak nehovor, keď hovoríš tak nepíš, keď píšeš, tak nič nepodpisuj, keď podpíšeš tak sa nečuduj, lebo mi ti ukážeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?